دکتر حمید ارونقی / هایفوتراپی / هایفوتراپی بینی
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

هایفوتراپی بینی

هایفوتراپی بینی روشی است که برای جوانسازی پوست مورد استفاده می باشد. که در نقاط مختلف صورت و از جمله بینی انجام می شود. در واقع هایفوتراپی بینی بدون جراحی تغییرات لازم را روی ناحیه مورد نظر اعمال می کند و موجب سفت شدن پوست بینی و زیبایی آن می شود. نحوه عملکرد هایفوتراپی به این شکل است که با تحریک پوست، اقدام به تولید کلاژن می کند. کلاژن ماده ای است که موجب جوانسازی پوست می گردد. با افزایش سن، میزان تولید کلاژن کمتر می شود. روش هایفوتراپی ضمن حفاظت از لایه های بالایی پوست، لایه های زیرین را با اعمال گرما و افزایش سرعت جریان خون، تحت تاثیر قرار می دهد. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید تا بیشتر در مورد هایفوگرافی بینی بدانید.

هایفوتراپی بینی چیست؟

هایفو امواجی با فرکانس بالا است که به منظور تحریک الیاف کلاژن و تحریک رشد کلاژن جدید برای ایجاد لیفت طبیعی و جوانسازی پوست صورت ، بدون کوچکترین تهاجم و با نقاهت کوتاه استفاده می‌شود. کلاژن ها منجر به ایجاد استحکام در ساختار پوست بینی می شوند و از تحلیل رفتن پوست جلوگیری می نماید. با افزایش سن به دلیل کاهش ساخت کلاژن، پوست دچار خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی می‌شود. بنابراین هایفوگرافی بینی منجر به فرم دهی به بینی و رفع افتادگی و شلی آن می گردد.

بیشتر بخوانید: هایفوتراپی غبغب

هایفوتراپی بینی چگونه انجام می شود؟

هایفوتراپی بینی بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. در این شیوه، دستگاهی مخصوص به صورت مستقیم با ناحیه کوچک معینی از پوست تماس برقرار می کند و بدون نیاز به برش سطح مورد نظر، تغییرات لازم را بر روی لایه های زیرین اعمال می نماید. بد نیست بدانید که جوانسازی از این طریق، بدون بی حسی، درد و خونریزی انجام می گیرد و بسته به نوع پوست فرد، می تواند 1 جلسه یا بیشتر، زمان نیاز داشته باشد.

هایفوتراپی بینی برای چه افرادی مناسب است؟

 • افرادی که می خواهند پوست بینی خود را جوان، سفت و در عین حال منعطف کنند.
 • بیشترین طرفداران هایفوتراپی بینی، افراد بالای 30 سال هستند. زیرا با افزایش سن است که میزان کلاژن کمتری تولید می شود.
 • افرادی که در حد خفیفی پوستشان شل است.

افرادی که نباید هایفوتراپی بینی انجام دهند

 • خانم های باردار
 • دارندگان عفونت های پوستی
 • افرادی که در 2 هفته اخیر اقدام به تزریق بوتاکس کرده اند.
 • مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد خون
 • بیماران مبتلا به دیابت و صرع
 • مصرف کنندگان داروهایی که بهبود زخم را به تاخیر می اندازند.
 • دارندگان استنت فلزی روی بدن
 • سابقه داران در بیماری های قلبی و تشنج مکرر
هایفوتراپی بینی

گفتیم که معمولا در سنین بالاتر احساس نیاز به هایفوتراپی بیشتر است اما در سنین بسیار بالا که چین و چروک ها بسیار وسیع هستند و پوست به شدت شل می باشد، امکان تجویز عمل جراحی برای فرد وجود دارد.

مزایا و معایب هایفوتراپی بینی

مزایا

اینکه هایفوتراپی بدون برش و جراحی انجام می شود، خود به تنهایی موجب محبوبیت آن در بین مردم شده است. از طرفی عدم احساس درد و خطرناک نبودن هایفوتراپی جزو مزایای این روش به شمار می آید که خللی در روال عادی زندگی نیز وارد نمی کند. آید.ا هایفوتراپی آسیب نمی بیند.ب محبوبیت آن در بین مردم شده است. از طرفی ود.را روی صورت سطح رویی پوست بینی در شیوه جوانسازی با هایفوتراپی آسیب نمی بیند. هایفوتراپی که بر روی بینی انجام می شود موجب از بین رفتن چین و چروک و خطوطی که روی بینی قرار دارد، می گردد. همین امر باعث جوان و شاداب به نظر رسیدن بینی می شود که نتیجه آن در کل اجزای صورت نیز تاثیر می گذارد. ماندگاری نسبتا بالای هایفوتراپی بینی یکی دیگر از نکات مثبت این روش جوانسازی می باشد. در مورد میکرودرم بیشتر بدانید.

عوارض

به طور کلی این روش عوارض خاصی ندارد که بخواهد فرد را برای انجام برخی از فعالیت ها محدود کند؛ اما ممکن است حین انجام هایفوتراپی کمی قرمزی روی پوست ایجاد گردد که به راحتی با ماسک های تجویزی پزشک متخصص و نیز کمپرس یخ قابل برطرف کردن می باشد. یکی از عوارض کمیابی که در نتیجه هایفوتراپی بینی ممکن است به چشم بخورد، بروز ضعف موقت در عصب سطح پوست می باشد که این مورد هم پس از مدتی رفع می شود و جای نگرانی نیست. از دیگر مواردی که ممکن است به عنوان عوارض هایفوتراپی بینی دیده شود، بروز جوش های سفت زیرپوستی و یا حساسیت در ناحیه بینی می باشد. تجربه پزشک معالج و نیز انتخاب بهترین شیوه هایفوتراپی بینی، می تواند تا حد زیادی از بروز عوارض فوق جلوگیری کند و یا از شدت آن ها بکاهد.

مراقبت های پس از هایفوتراپی بینی

 • معمولا ناحیه ای که تحت هایفوتراپی قرار می گیرد باید توسط ماسک های مرطوب کننده تمیز گردد.
 • تا چند روز به در مناطق آفتابی قرار نگیرید و یا از ابزار محافظتی استفاده کنید.
 • تا حد امکان از تماس مستقیم حوله با بینی بپرهیزید.
 • تا مدتی روی صورت خود دراز نکشید.
 • حداقل تا 1 روز از شنا در استخر خودداری نمایید.
 • از گرمای بیش از حد دوری نمایید.
 • معمولا پس از گذشت 1 روز، فرد می تواند روال عادی زندگی خود را در پیش بگیرد. مدت زمان مذکور، بسته به نوع پوست بیمار و شرایط او می تواند کمتر یا بیشتر باشد.
مزایا و معایب هایفوتراپی بینی

دوران نقاهت پس از انجام هایفوتراپی بینی


به دلیل غیر تهاجمی بودن هایفوتراپی بینی دوره نقاهت و بهبودی بسیار محدود می باشد. بنابراین بیماران سریعا می تواند فعالیت‌های خود را شروع کند. نتایج هایفوتراپی سریعا نمایان می شود و معمولا بیماران در همان ابتدای کار و قبل از حصول بهبود کامل از نتایج آن راضی هستند. در مورد جوانسازی پوست با پلاسما تراپی بیشتر بدانید.

آیا هایفوتراپی درد دارد؟این روش معمولا عوارضی ندارد. میزان درد بسته به آستانه تحمل افراد متفاوت می باشد. این درد و سوزش قابل تحمل است و بیشتر در زمان اعمال انرژی گرمایی ظاهر می شود. شایان ذکر است که این درد ها موقت هستند و سریعا رفع می گردد.

ماندگاری هایفوتراپیظهور نشانه های بهبود معمولا پس از 3 تا 4 ماه سریعا رخ می‌دهد و کلاژن‌ها ساخته شده و روند بازسازی پوست تا زمان مشخصی صعودی می باشد. اما شایان ذکر است که روند پیری با همین سرعت ادامه دارد. با این حال نتایج هایفوتراپی دائمی بوده و محو نخواهد شد.

هزینه هافوگرافی بینی

میزان ماندگاری هایفوتراپی بینی چیزی حدود یکسال است. یعنی شما آثار آن را تا یکسال بعد روی بینی خود خواهید دید. این مدت زمان می تواند تا دو سال نیز ادامه پیدا کند. این موضوع بیشتر به افتادگی پوست، استرس و شرایط محیطی شما بستگی دارد. در صورتی که نکات مراقبتی را رعایت کنید، ماندگاری بیشتری برای شما خواهد داشت. به این ترتیب شما می توانید هر دو سال یکبار این کار را تکرار کنید.

بهترین متخصص هایفوتراپی در تهران

اهمیت انتخاب پزشک مناسب در زمینه جوانسازی پوست و بینی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. دکتر حمید ارونقی یکی از بهترین متخصصانی است که سابقه درخشانی در هایفوتراپی در تهران دارد. بنابراین اگر شما هم قصد هایفوتراپی غبغب و صورت خود را دارید، توصیه می کنیم تجربیات جناب دکتر را بررسی نمایید و سپس تصمیم خود را نهایی سازید.

هزینه هایفوتراپی بینی

هزینه هایفوتراپی برای بینی بسته به دستگاه انتخابی، درصد شلی و افتادگی پوست و تخصص پزشک متفاوت می باشد. به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها ضروری است که به متخصص مراجعه و مورد معاینه قرار بگیرید.

تعداد جلسات هایفوتراپی بینی

همانطور که گفتیم هایفوتراپی یکی از روش های زیباسازی بینی است که اغلب برای بینی های گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش برای بالا کشیدن سر بینی استفاده می شود که تعداد جلسات آن کم است. یعنی شما به راحتی و پس از چند جلسه می توانید بینی خوش فرم و جذابی داشته باشید.

تعداد جلسات هایفوتراپی به نوع بینی شما بستگی دارد. تعداد جلسات برای یک بینی گوشتی با یک بینی که  افتادگی دارد، متفاوت است. در برخی موارد پزشک تشخیص می دهد که باید همراه با هایفوتراپی، تزریق بوتاکس انجام شود. به این ترتیب ممکن است پروسه درمان برای شما کمی طولانی تر شود. هر جلسه هایفوتراپی ممکن است 30 دقیقه الی 2 ساعت زمان ببرد. معمول ترین تعداد جلسات برای این کار 3 الی 4 جلسه هستند.

آیا هایفوتراپی بینی را کوچک می کند؟

ممکن است شما در برخی قسمت های صورت خود چین و چروک هایی داشته باشید که به نوبه خود موجب حجیم شدن بینی شده باشند. هایفوتراپی با امواجی که ساطع می کند، این چروک ها را از بین می برد و در نهایت باعث می شود شما جوان تر و شاداب تر به نظر برسید.

در واقع این امواج روی لایه های زیرین تاثیر می گذارند. نیازی به استفاده از بی حسی نیست و بیمار دردی را تجربه نخواهد کرد. با گرم شدن سطح پوست، به مرور کلاژن قدیمی از بین می رود. در پی آن لایه کلاژن جدیدی بوجود می آید که موجب جوان تر شدن شما می شود.

چقدر زمان میبرد تا هایفوتراپی بینی تاثیر خود را نشان دهد؟

بلافاصله پس از انجام هایفوتراپی ممکن است متوجه تاثیر آن نشوید. هایفوتراپی یک ماه زمان نیز دارد تا تاثیر خود را روی پوست و بینی شما نشان دهد. تولید لایه جدید کلاژن چه تاثیری روی بینی و پوست شما خواهد داشت؟ این کار باعث می شود پوست کشیده شود، در نتیجه بینی در صورت شما کوچک تر به نظر می رسد.

هایفوتراپی بینی با لیزر چه تفاوتی دارد؟

در هایفوتراپی بینی از امواج و انرژی صوتی برای کوچک کردن بینی استفاده می شود. برخلاف آن که در لیزر از انرژی نور استفاده می شود تا بتوان لایه های پوست را جوان تر کرد. لیزر به صورت سطحی می تواند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کند. در حالی که تاثیر هایفوتراپی عمیق است و روی لایه های عمیق تر کار می کند. از هر یک برای درمان برخی از مشکلات پوستی استفاده می شود.

کلام آخر

هایفوگرافی بینی یکی از روش های نوین زیبا سازی و جوانسازی بینی می باشد که ضروری است که توسط دکتر پوست و مو و در مراکز حرفه ایی انجام شود تا بالاترین بازدهی از آن حاصل شود.

سوالات متداول در مورد هایفوتراپی بینی

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی چقدر است؟ این روزها شیوه ها و روش های مختلفی برای زیبایی پوست و صورت به کار گرفته می‌شود که یکی از رایج...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *