دکتر حمید ارونقی / مزوتراپی / مزوتراپی صورت
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

مزوتراپی صورت

تغییراتی که ممکن است با گذشت زمان در بدن افراد پیش آید به گونه های مختلف خود را نشان می دهد. اما این تغییرات در صورت اشخاص واضح تر بوده و گذرعمر و کهولت سن در فرد را به طور مشخصی نمایان می کند. چین و چروک، افتادگی پوست، به وجود آمدن لک ها و … نشان دهنده پیری پوست هستند و باعث ناراحتی افراد زیادی می شوند.

هر ساله روش های جدیدی برای جوانسازی پوست به روی کار می آید، مزوتراپی یکی از این روش هاست که از محبوبیت زیادی برخوردار است. در ادامه مزوتراپی را از جوانب مختلف بررسی خواهیم کرد و از مزایا، معایب، عوارض و سایر نکات مربوط با آن سخن خواهیم گفت.

مزو تراپی در دیگر قسمت های بدن مانند مو نیز کاربرد دارد. مزوتراپی مو یکی از روش های نوین برای بازیابی مو ها می باشد که در دیگر مقالات دکتر ارونقی به آن ها اشاره شده است.

مزوتراپی صورت چیست؟

اختراع مزوتراپی برمی گردد به فرانسه در سال 1952 که توسط پزشکی به نام میشل پیستوارائه شد. مزوتراپی یکی از روش های جوانسازی صورت است که در آن با استفاده از سوزن های ظریف موادی مانند ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها، سایر مواد مفید و مغذی به پوست میانی صورت که مزودرم نام دارد، تزریق می کنند. این عمل باعث سفت شدن پوست و از بین رفتن چربی آن می شود.

مزوتراپی صورت چه مزایایی دارد؟

به صورت کلی مزوتراپی صورت، عملی است که با تقویت گردش خون و کاهش التهاب برای معکوس کردن روند پیری، همچنین جوانسازی و رفع ایرادات ظاهری صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر مزایای مزوتراپی میتوان به مواردی قبیل:

 • درمان سلولیت
 • درمان لک
 • بروز نکردن نشانه های پیری به صورت ظاهری
 • شادابی و جوانسازی پوست
 • رسیدن حجم بالایی از مواد مغذی و ویتامین ها به پوست
 • پوست بافتی درخشان تر  و شفاف تر خواهد داشت.
 • افزایش رطوبت پوست و آبرسانی بیشتر به آن
 • بدون نیاز به جراحی های تهاجمی صورت می گیرد.
 • در مدت زمانی کوتاه انجام می شود و به بستری احتیاجی نخواهید داشت.

مزوتراپی صورت چگونه انجام می شود؟

زمان انجام هر جلسه از این فرایند تقریبا کمتر از نیم ساعت زمان می برد. اما باید به صورت متداوم طی 6 تا8 جلسه انجام شود و در این بین رها نشود. مزوتراپی دردی نخواهد داشت اما در مواقعی با تشخیص پزشک، از بی حسی موضعی استفاده می شود. در ابتدا با استفاده از سوزن های کوتاه و مخصوص، ویتامین ها و دیگر مواد مغذی را در عمق های مختلف پوست که دکتر تشخیص می دهد، تزریق می کنند.

یکی از بیشترین تقاضای افراد برای انجام مزوتراپی در ناحیه غبغب است، اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری درباره از بین بردن غبغب با مزوتراپی بدانید، پیشنهاد می کنیم خواندن مقاله لینک شده را از دست ندهید.

بهترین زمان برای انجام مزوتراپی صورت

انجام مزوتراپی محدودیت سنی ندارد و بعد از رسیدن به سن بلوغ یعنی 18 سالگی تا سن 75 سالگی قابل انجام است. فقط بیمار باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و مشورت های لازم را با پزشک کرده باشد. افرادی که در شرایطی مانند بارداری یا در دوران شیردهی خود هستند و افرادی که به بیماری هایی مانند دیابت، سرطان، مشکلات قلبی ریوی و … دچار هستند، باید از انجام مزوتراپی خودداری کنند.

عوارض مزوتراپی صورت

هر تغییری که با استفاده از روش های پزشکی در بدن ایجاد کنید، گونه ای از عوارض را از خود نشان خواهد داد که کاملا طبیعی بوده و با گذشت زمان از بین می رود. از آنجایی که مزوتراپی میزان تهاجم خیلی کمی دارد، از عوارض کمتری برخوردار است.

بروز عوارضی مانند درد، سوزش، قرمزی، خارش، التهاب، عفونت و باقی ماندن جای زخم، عوارضی هستند که ممکن است در صورت مراجعه به کلینیکی غیر متخصص و نامعتبر اتفاق بیافتد.

بهترین پزشک مزوتراپی صورت

از آن جایی که صورت عضو به شدت مهمی در بدن است، انجام مزوتراپی احتیاج به تخصص و حساسیت زیادی دارد. اگر قصد مزوتراپی صورت خود را دارید، قبل از اینکه برای انجام آن اقدام کنید، درباره پزشک و کلینیک مربوطه بررسی های لازم را انجام دهید و نمونه کارهای قبلی را چک کنید و بهترین دکتر پوست و مو در تهران را برگزینید.

مراقبت های قبل از انجام مزوتراپی صورت

برای اینکه جلسات مزوتراپی در بهترین حالت خود پیش برود و در حین مزوتراپی خطری شما را تهدید نکند و به بهترین نتیجه ممکن برسید، مواردی که پزشک با شما در میان داشته است را رعایت کنید. داروهایی مانند آسپرین و داروهای رقیق کننده خون را قبل از جلسات مصرف نکنید تا امکان خونریزی را در طول مزوتراپی کاهش دهید.

دوره بهبودی مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت به دوره بهبودی زیادی احتیاج ندارد و بعد از هر جلسه بلافاصله می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. اما با توجه به اینکه طول جلسات مزوتراپی بین 6 تا 8 جلسه است تا زمانی که این جلسات به اتمام برسند و دیگر نیازی به آن نباشد، مراقبت های لازم را انجام دهید تا به مطلوب ترین نتیجه ممکن رسیده باشید. از مواردی که لازم است در این دوره رعایت کنید؛ میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت تورم و قرمزی از کمپرس آب سرد استفاده کنید
 • تا 24 ساعت بعد از انجام مزوتراپی صورت، استحمام نکنید و با آب تماس نداشته باشید.
 • تا 24 ساعت از هیچگونه لوازم آرایشی و کرم های متفرقه استفاده نکنید.
 • در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا 24 ساعت فعالیت های سنگین انجام ندهید.
 • پمادهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است را به موقع استفاده کنید.
 • در هنگام خواب، سر خود را در تماس با پتو قرار ندهید و سعی کنید که آن را  بالاتر از بدن خود قرار دهید.
مزوتراپی

هزینه مزوتراپی صورت

هزینه مزوتراپی به موارد زیادی بستگی دارد؛ مانند دستمزد پزشک، کلینیک، موادی که مصرف می شود و … از آنجایی که مزوتراپی به صورت دوره ای و با تعداد جلسات مشخص پیش می رود؛ هزینه آن معمولا به صورت مبلغی خاص برای هر جلسه تعیین می شود. این عمل در دسته عمل های زیبایی قرار دارد و تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

نتیجه گیری

تغییراتی که ممکن است با گذشت زمان در بدن افراد پیش آید به گونه های مختلف خود را نشان می دهد. اما این تغییرات در صورت اشخاص واضح تر بوده و گذر عمر و کهولت سن در فرد را به طور مشخصی نمایان می کند. چین و چروک، افتادگی پوست، به وجود آمدن لک ها و … نشان دهنده پیری پوست هستند که افراد زیادی را ناراحت می کنند و آن ها برای انجام اقداماتی در جهت از بین بردنشان تحریک می کنند. مزوتراپی از این اقدامات است. اگر شما ساکن تهران هستید برای انجام مزوتراپی ما به شما مراجعه به بهترین دکتر پوست و مو تهران را پیشنهاد می کنیم.

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط

مزوتراپی غبغب چقدر موثر است؟

مزوتراپی غبغب چقدر موثر است؟

 مزوتراپی غبغب چقدر موثر است؟ امروزه تزریق مزوتراپی برای زیبایی و جوانسازی پوست صورت بسیار تاثیرگذاری بالایی دارد. درواقع...

تاثیر هورمون ها بر ریزش مو

تاثیر هورمون ها بر ریزش مو

تاثیر هورمون ها بر ریزش مو برای همه ما اثبات شده است. هورمون ها یکی از تاثیرگذار ترین عوامل بر ریزش مو هستند. این هورمون...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *