مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

ماندگاری تزریق بوتاکس

ماندگاری تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس از جمله اقدامات زیبایی است که می تواند آثار و نتایج زیبایی بسیار زیادی داشته باشد.

در نوشتاری که در پیش رو دارید در صدد هستیم که بسیاری از اطلاعاتی که در زمینه ماندگاری تزریق بوتاکس وجود دارد را در قالب بخش های مختلفی در اختیار عزیزان و همراهان همیشگی مان قرار دهیم.

از جمله مهم ترین سرفصل هایی که در ادامه این مقاله خواهید خواند از این قرار است:

 • اساس ماده بوتاکس چیست؟
 • مزایای انجام بوتاکس
 • ماندگاری تزریق بوتاکس چقدر است؟

ماندگاری تزریق بوتاکس

بوتاکس

در طو ل سال های متمادی در چند دهه اخیر روش های مختلفی با هدف کاهش چین و چروک های پوستی و افزایش زیبایی پوست صورت بکار گرفته شد.

هر یک از این روش ها مزایا و محدودیت های خاص خود را داشت. این روند ادامه پیدا کرد تا اینکه از جمله روش های نوینی که برای جوانسازی و زیباسازی پوست صورت بکار گرفته می شود تزریق بوتاکس به نواحی مختلف صورت است.

بوتاکس در واقع نوعی ماده ای است که از باکتری ساخته می شود. درواقع اساس این ماده باکتری است که بعد از فرآوری های لازم می تواند آماده تزریق به بخش های صورت شود

مزایای تزریق بوتاکس

انجام تزریق بوتاکس مزایای زیادی در پی دارد. از جمله مزایایی که می توان برای تزریق بوتاکس بر شمرد از این قرار است:

 1. کاهش چین و چروک های پوستی
 2. افزایش زیبایی پوست
 3. شفافیت های پوستی
 4. رفع افتادگی و شلی پوست
 5. بالا کشیده شدن پوست در نواحی مختلف صورت
 6. از بین رفتن خط اخم
 7. از بین رفتن خط ابرو
 8. از بین رفتن خطوط پیشانی
 9. رفع خطوط عمیقی که به عنوان خط لبخند شناخته می شود
 10. حجیم شدن و پر شدن صورت، گونه، چانه
بیشتر بخوانید
بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران

ماندگاری تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه تزریق بوتاکس پرسیده می شود این است که اثرات تزریق بوتاکس تا چه مدت زمانی باقی می ماند؟. برای پاسخ گویی به این سوال باید مباحثی را به عنوان مقدمه مطرح سازیم.

واقعیتی که وجود دارد این است که ماندگاری بوتاکس وابسته به بسیاری از عوامل است که می تواند این مدت زمان را افزایش یا کاهش دهد. از جمله عوامل موثر:

 • کیفیت بوتاکس
 • کیفیت روند تزریق بوتاکس و تکنیک بکار گرفته شده از سوی پزشک
 • میزان تخصص و مهارت پزشک در تزریق بوتاکس

درواقع باید در نظر داشته باشید که بسیاری از مواد بوتاکس ای که در بازار وجود دارد کیفیت لازم را ندارد. بنابراین حتما باید از معتبر ترین مراکز برای تزریق بوتاکس کمک بگیرید تا بهترین مواد در جریان تزریق مورد استفاده قرار بگیرد.

دومین معیار موثر بر ماندگاتری بوتاکس تکنیکی است که برای تزریق بوتاکس بکار گرفته می شود. از  همین رو در بسیاری از موارد پزشکانی که از تجربه زیاد و نیز مهارت بیشتری برخوردار باشند می توانند بهترین تکنیک ها را برای تزریق بوتاکس به کار ببندند.

بنابر تمامی مطالبی که گفته شد باید بگوییم عمر و دوام بوتاکس در نواحی تزریق شده در حالت عادی 6 ماه است.

در واقع افرادی که از سوی بهترین پزشکان و با بهترین مواد بوتاکس تزریق برایشان انجام می شود تا 6 ماه اثرات بوتاکس روی صورت آنها باقی خواهد بود.

 شما می توانید برای انجام کارهای زیبایی ، جوانسازی پوست ، رفع نواقص و ایرادات پوست وموی خود یا مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر حمید ارونقی ، دکتر پوست ومو با  شماره تلفن: 02144281605 – 02144281606  تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکترحمید ارونقی مراجعه کنید .

چگونه می توانیم ماندگاری تاثیر بوتاکس را افزایش بدهیم؟

بنابر تمامی توضیحاتی که داده شد باید بگوییم که مراقبت ها و نیز رعایت نکاتی پیش از انجام تزریق بوتاکس و نیز بعد از تزریق بوتاکس می تواند دوام و ماندگاری بوتاکس را افزایش دهد:

 1. سعی کنید که در هنگام گزینش پزشک نهایت دقت و وسواس را داشته باشید تا روند تزریق به بهترین شکل ممکن انجام شود. توانمندی پزشک در بکار گیری بهترین برنامه عملیاتی در روند تزریق بوتاکس تا حد زیادی نقش مثبت و اثر گذاری را ایفا می کند.
 2. پیش از تزریق نگاهی واقع بینانه نسبت به نتیجه درمان داشته باشید. بسیاری از افراد بعد از تزریق حساسیت های وسواس گونه ای از خود نشان می دهند و می خواهند که بوتاکس مجدد برایشان تزریق شود. واقعیتی که وجود دارد این است که در صورتی که از حدی مشخص مقدار بوتاکس تزریق شده فراتر برود موجب بروز مشکلاتی در ناحیه تزریق شده می گردد. برای مثال حرکت کردن بوتاکس در زیر بافت پوست از جمله مشکلاتی است که ناشی از تزریق بیش از حد می باشد.
 3. توصیه می کنیم تمامی مراقبت هایی که از سوی پزشکان بعد از تزریق بوتاکس گفته می شود را دقیق انجام دهید تا کیفیت بوتاکس حفظ شود.
بیشتر بخوانید
کربوکسی تراپی پوست صورت

چکیده مطلب

در پایان به عنوان خاتمه باید این نکته را یادآور شویم که انواع اقدامات زیبایی از آن رو که مستقیما با زیبایی و ظاهر ما در ارتباط است باید با حساسیت های زیادی انجام شود.

یکی از مراقبت ها و وسواس های منطقی ای که می توانید داشته باشید این است که پیش از انکه روند جراحی را آغاز کنید نسبت به  میزان تخصص و مهارت پزشک اطلاعاتی بدست آورید و در نهایت تزریق بوتاکس را به وی بسپارید.

باتشکر مدیریت سایت دکتر حمید ارونقی ، دکتر پوست و مودر تهران

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − دو =

Call Now Buttonتماس با ما