مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

تزریق فیلر برای خط خنده

همانگونه که همه می دانیم خنده بر هر درد بی درمان دواست، چرا که با خندیدن می توانید بسیاری از امراض را از خود دور نمایید، بقول شاعر هی بخند و غصه را شرمنده کن.

همچنین در اولین لحظه برخورد لبخند شما و چهره گشاده رویتان می تواند توجه شخص مقابل را جلب نماید روی گشاده و لبخند زیبای شماست, خندیدن تنها یک ایراد دارد آن هم خطوطی است که با افزایش سن فرد در اطراف لب ها ایجاد می گردد،هرچند اگر خندان هم نباشید افزایش سن خود به خود خطوط و چین و چروک زیادی را برایتان به ارمغان خواهد آورد، این خط و خطوط موجب میشود صورت فرد خسته، عبوس و افسرده به نظر برسد.

اما آیا راهکاری هست که روند پیری متوقف نماید یا به تعویق بیندارند تا همیشه صورتی شاداب و بشاش داشته باشیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت تنها عاملی که موجب سلامتی فرد و تعویق پیری موثر است همان خندیدن است، اما چگونه خطوط ناشی از خندیدن را می توان محو کرد یا از بین برد؟

ما در این مقاله قصد داریم شما را بایکی از روش های جوانسازی صورت برای رفع خطوط خنده آشنا کنیم با ما همراه باشید.

تزریق فیلر

تزریق فیلر برای جوانسازی صورت

میل به زیبایی و جوانی یکی از تمایلات همه افراد است؛برخی افراد با اینکه سن و سال زیادی ندارند اما به علت خطوطی که در اطراف لب هایشان ایجاد شده، سنشان بیشتر از سن واقعی که دارند به نظر می رسد از این رو سعی دارند با کمتر خندیدن از نمایش این خطوط به دیگران جلوگیری کنند.

خبر خوش اینکه با تزریق فیلر می توان این معضل را برطرف نمود، تزریق فیلر برای خط خنده روشی است که با بهره گیری از آن می تواند بدون ایجاد خط و خطوط در اطراف لب ها با خیال راحت خندید و قهقهه زد.

خط خنده چیست؟

خط خنده یا خط لبخند چین و چروک هایی هستند که در هنگام خندیدن در صورت ظاهر می شوند. این چین و چروک ها در اطراف لب ها و اطراف چشم بیشتر نمایان می شوند. البته به چین های دور چشم که در اثر خنده ظاهر می گردد چروک های پنجه کلاغی هم می گویند. اما خبر خوب این است که این چین ها باعث تغییر در ظاهر می شوند که با تزریق فیلر می توان این تغییر را جبران کرد. شایع ترین نوع چروک ناشی از لبخند خط خنده در اطراف دهان است.

دلایل ایجاد خط خنده

این روزها تا لفظ خط خنده و چین و چروک به میان میاد اولین نکته ایی که به ذهن طرف مقابل می رسد تغذیه نامناسب پوست صورت می باشد و تا حدودی در مواردی اندک دلایل چین و چروک ها را می توان به ویژگی ذ اتی  و ارثی شخصی هر آدمی ربط داد، اما فراموش نکنید که دلیل ایجاد خط لبخند یکی از مواردی است که بیشتر به نحوه برخورد با پوستتان بازمی گردد و اغلب مواقع کسانی که پوست چربی دارند مستعد افتادگی در ناحیه گونه ها و ایجاد خطوطی در ناحیه اطراف بینی و اطراف  دهان می شوند.

از دیگر عوامل پیدایش خط لبخند می توان به سیگار کشیدن، اشعه مضر آفتاب اشاره نمود اگر شما سیگاری هستید کافی است بار دیگر که کامی از سیگار خود می گیرید به نحوه جمع شدن لب هایتان دقت کنید همین جمع شدگی به مرور زمان خطوطی را ایجاد می کند، بعد از آن به سراغ اشعه مضر آفتاب می رویم فراموش نکنید که هر شخصی نیاز به استفاده مداوم به ضد آفتاب در تمامی فصول سال دارد. نور آفتاب به راحتی کلاژن پوستتان را هدف می گیرد و در کوتاه ترین زمان ممکن استحکام و شادابی صورتتان جای خود را به کدری و افتادگی می دهد که در نهایت برای جلوگیری از پیری زودرس پوست و بازگرداندن شادابی صورتتان نیاز به فیلر و ژل دارید.

دیگر عوامل ایجاد خط خنده شامل :

 1. خوابیدن بر روی صورت که به دلیل فشار زیاد در زمان خواب الاستین و کلاژن پوست بسیار آسیب می بیند.
 2. کاهش وزن زیاد، سعی کنید در یک ماه حدود 2 کیلوگرم وزن کم کنید و از پروتئین ها بصورت مداوم استفاده کنید.
 3. دند ان ها همانند ستون هایی استخوانی برای پوستتان عمل می کند و در صورت فقدان یک دندان سریعا به پزشک مراجعه کنید تا دندان مورد نظر را ترمیم کند.
 4. اشعه های مادون قرمز و ماورای بنفش آفتاب
 5. افرادی که قرص های کاهنده چربی خون استفاده می کنند زیرا کاهش چربی در این افراد سریع تر عمل می کند.
 6. دخانیات یکی از عوامل اصلی پیری زودرس و چین و چروک است.

خطوط لبخند در اطراف دهان دقیقا کجا ظاهر می شوند؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که خطوط لبخند دقیقا کجاست؟ خط لبخند از کناره های بیرونی بینی شما تا کناره لب هایتان امتداد دارد اما احتمالا کمتر کسی اسم خطوط بغض را شنیده باشد، خطوط بغض درست از گوشه های کناری لب هر شخصی آغاز می شوند و حدودا تا انتهای چانه هایتان ادامه دارند و با اندکی توجه می بینید که این خطوط بصورت عمودی ایجاد شده اند و درست زمانی که شما آماده به گریه هستنید عضله های صورتتان منقبض  شده و حالت جمع شدگی پیدا می کند که به مرور زمان باعث ایجاد خط خنده و خطوط بغض می شود که شخص را مجبور می کند برای رفع خط خنده با فیلر به پزشک پوست مراجعه کند.

خطوط خنده

علل اصلی بروز چین و چروک و خط خنده در صورت

 • افزایش سن

مهم ترین و موثرترین علت ایجاد چین و چروک در صورت بالا رفتن سن وبروز علائم پیری می باشد،چرا که افزایش سن موجب کاهش کلاژن سازی در پوست و در نهایت شل شدگی پوست می گردد. زیرا کلاژن ماده ای است که در استحکام و سفتی پوست اثر فوق العاده موثری دارد.

 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید

تماس مستقیم با نور خورشید یکی دیگر از علل ایجاد خطوط و چین و چروک بر روی پوست و عمیق تر شدن خطوط خنده خنده می شود.

 • ژنتیک و وراثت

نوع و جنس پوست هر فرد ارثی است که از یکی از اقوام خانواده به وی رسیده است، که نمیتوان این موضوع را نادیده گرفت چرا که ممکن است  فرد از پوست خود مراقبت های زیادی نماید اما به علت این عامل ژنتیکی باز هم دچار مشکلات پوستی و پیری زود رس گردد و حتی برعکس.

 • نحوه خوابیدن

 یکی از علت های پیری زود رس نحوه خوابیدن است، طبق تحقیقات به عمل آمده خوابیدن به پهلو منجر به ایجاد چین و چروک در سرو صورت و گردن می شود.

 • استعمال دخانیات

 استعمال دخانیات نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه می تواند اثرات مخربی بر روی پوست بگذارد.

 •  آدامس جوییدن و نوشیدن مایعات با نی

داشتن تحرک زیاد عضلات کانند جوویدن آدامس و کش و قوس دادن لب ها به حالات مختلف ، مانند نوشین مایعات با نی و شکلک در آوردن یکی دیگر  از علل تاثیر گذار بروز خطوط خنده در اطراف لب می گردد.

چگونه می توان خطوط خنده را درمان کرد؟

همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد،تزریق فیلر یکی از متدهای پرطرفدار در جوانسازی صورت است که می تواند خطوط ناشی از خنده را کاملا برطرف نماید، فیلرها یا پرکننده ها مواد ژل مانندی هستند که با تزریق در هر نقطه از پوست بدن موجبات حجم دهی به آنها ناحیه را فراهم می آورد.

فیلر چیست ؟

در پروسه پیری پوست بخصوص پروژه افزایش سن با ظاهر شدن خطوط و چروک هایی تنها راه درمان می تواند پر کننده هایی باشند که از جنس ژل هستند و درست در ما بین شیارهای عمیق پوستتان تزریق می شود و به استحکام و سفتی پوستتان بسیار کمک می کنند که با صرف زمان اندکی شما را به نتیجه دلخواهتان می رساند.

بیشترین استفاده در مراحل زیبایی پوستتان فیلرها هستند که برای خطوط دور دهان و خط های اطراف بینی و صورت استفاده می شود، فیلرها غیر از اصلاح پروژه افزایش سن برای زیبایی پوسستان نیز مفید است. این ژل های از مواد گوناگون انسانی، طبیعی و مصنوعی  ساخته می شوند و در غلظت های مختلف وارد  بازار می شوند.

مواد تشکیل دهنده فیلرها: هیالورونیک اسید، کلسیم هیدرودیل آپاتیت، پلی لاکتیک اسید، میکروسفرهای پلی متیل، متاکریلات، پلی الکیل آمید

ژل اسید هیالورونیک

ژل اسید هیالورونیک،  نوعی فیلر است که یکی از مزایا و کاربرد آن در علم زیبایی رفع تمام خطوط ، چین و چروک در چهره افراد بدون ایجاد عارضه ای می باشد.

مزایای تزریق فیلر

 • بصورت غیر تهاجمی می باشد و نیازی به بستری شدن ندارد.
 • به زیبایی و جوانسازی صورت کمک می کند.
 • روند پیری را به تعویق می اندازد.
 • بدون ورم، کبودی و خونریزی می باشد.
 • حجم از دست رفته را دوباره به پوست صورت باز می گرداند.
 • موجب کاهش چین و چروک و خطوط خنده و اخم در صورت می گردد.
 • نتایج آن سریعا حاصل می گردد.
 • ماندگاری بسیار بالایی دارد.
 • فرم صورت را بهبود می بخشد.
تزریق فیلر

 

میزان ماندگاری تزریق فیلر

میزان ماندگاری فیلر پس از تزریق بستگی به عواملی چون نوع پوست و میزان تزریق فیلر و همچنین نوع مارک فیلر مورد استفاده در ماندگاری تزریق فیلر موثر است.بطور میانگین می توان گفت که فیلر تزریق شده در زیر پوست حدودا 6 الی 12 ماه می تواند ماندگاری و دوام داشته باشد که در دفعات بعدی جلسات ترمیم به مراتب مدت ماندگاری بیشتر خواهد شد.

هزینه تزریق فیلر برای خط خنده

بطور کلی پارامترهایی که در میزان هزینه تزریق فیلر در بهبود خط خنده اثر دارد عبارتند از :

 • میزان تخصص و مهارت پزشک متخصص،
 • موقعیت مکانی مطب،
 • مقدار و کیفیت ماده تزریقی(برحسب سی سی)،
 • کمیت و کیفیت لوازم و تجهیزات مورد استفاده

پر کردن خط خنده با فیلر 

خط خنده یا همان شیارهای دور دهان و لب ها در اکثر مواقع با تزریق فیلر رفع می شود و شما درمان بسیار سریع را در کمترین زمان م تجربه خواهید کرد، کار اصلی فیلر ها بازگرداندن حجم به صورت هایتان است.

همه ی ما بعد از عبور از سن 30 سالگی تولید کلاژن در بدنمان متوقف می شود و پوستمان با افتادگی در سطح وسیع روبرو می شود از همین رو خوردن قرص های کلاژن و تزریق فیلر برای تحریک و تولید کلاژن بسیار موثر بوده و بطور صد درصد شیارهای صورتتان را پر می کند و د ر فرایند  بهبود پوستتان بسیار تاثیر گذار است.

درمان خط لبخند با فیلر

درمان قطعی خط خنده با فیلر امکان پذیر است ؟

خط خنده یکی از نا امید کننده ترین چین و چروک ها در صورت پدید آمدن در ظاهرتان می باشد  که گاهی شما را مجبور می کند که برای نداشتن آن کمتر بخندید  و از عضله های صورت خودتان کمتر استفاده کنید اما ما به همراه دکتر ارونقی اینجاییم تا به شما بگیم اصلا نگران خطوط صورت و خط خنده خودتان نباشید و با آسودگی خیال بخندید زیرا که درمان قطعی این خطوط با فیلرها امکان پذیر است و خط لبخند و خطوط کناره های دهان و لب هایتان در بیشتر مواقع با تزریق فیلرها از بین می رود.

فراموش نکنید که خط خنده شما تنها در مرحله خط با عمق متوسط با فیلرها درمان می شود، خط خنده به 5 دسته تقسیم می شود که هر کدام در هر مرحله بصورت جداگانه درمان می شود.

 • خط خنده ظریف ( چروک ظریف )، درمان به نانو آراف فرکشنال ونوس ویوا
 • خط ظریف با عمق کم، هنگام خندیدن بیشتر عمق می گیرد، درمان هایفوتراپی
 • خط با عمق متوسط، درمان با فیلرها امکان پذیر
 • خط عمیق بدون افتادگی صورت، درمان با ترکیب دو تایپ فیلر با پارتیکل درشت و متوسط
 • خط عمیق در کنار افتادگی صورت، درمان با ترکیب تزریق فیلر و هایفوتراپی کامل پوست

مزایا و معایب رفع خط خنده با فیلر

از مزایای این ژل ها می توان به : به نتیجه رسیدن زود، دوام طولانی مدت که نسبت به تزریق کلاژن و دیگر روش ها طولانی مدت هستند و 6 ماه حدودا دوام دارند، به دلیل بافت نرمشان حل می شوند و اثری از خودشان باقی نمی گذارند و کم خطر بودنشان اشاره نمود. تنها معایبی  که برای رفع خط خنده با فیلر وجود دارد  همان هزینه بالای آن است که امکان دارد شما را از این کار منصرف کند.

باید بگوییم که بهترین مارک قابل استفاده فیلر خط خنده ژودرم، تئوسیال، بولوترو، پرنسس، رژنو، رژونیز، رستیلین می باشد که باید بدانیم دکتر پوستی که متقاضی انتخاب نموده است کدام برند را بیشتر انتخاب می نماید و مورد تایید او می باشد.

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط
ژل لب مدل عروسکی

ژل لب مدل عروسکی

واژه عروسک از دیرباز بیانگر زیبایی است. همه زیبایی را دوست دارند و می خواهند همیشه زیبا به نظر برسند. با گسترش کاربرد...

فیلر چانه

فیلر چانه

فیلر چانه ممکن است به اندازه تزریق لب یا گونه هیجان انگیز به نظر نرسد، اما طبق آمار جهانی، افراد زیادی درخواست عمل بزرگ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *