دکتر حمید ارونقی / هایفوتراپی / هایفوتراپی غبغب
مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه

هایفوتراپی غبغب

غبغب عبارت است از این که فرد در زیر چانه و گردن چربی اضافی دارد که با اجزای صورت هماهنگی و تناسب ندارد. در علم پزشکی به این عارضه لایه چربی ساب منتال می گویند. برخی از افراد با وجود این که دارای تناسب اندام هستند، اما از غبغب افتاده و بزرگ به دلیل ژنتیک و وراثت رنج می برند. این عارضه برای افراد آزار دهنده بوده و ترجیه می دهند آن را بر طرف کنند. ساده ترین راهی که به هر کس ارائه می شود انجام جراحی است اما جراحی دارای عوارض و مشکلاتی است که بیشتر مردم از انجام آن می هراسند. یکی از راه های دیگر برای از بین بردن غبغب که بسیار پاسخ دهی خوبی دارد انجام هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی با ارسال فرکانس هایی به پوست باعث از بین رفتن لایه چربی در ناحیه گردن می شود. بنابراین یکی از مناسب ترین راه هایی که برای از بین بردن غبغب و رهایی از آن ارائه می شود مراجعه به دکترپوست و مو در مطب زیبایی و کلینیک ها می باشد.

برای دیدن نمونه کارها به صفحه اینستاگرام یا کانال آپارات دکتر حمید ارونقی مراجعه کنید.

انواع غبغب

غبغب به دو دسته واقعی و کاذب تفکیک می شود:

غبغب واقعی: اگر فرد در زیر چانه مقداری چربی و پوست زائدی داشته باشد، یکی از راه های برطرف کردن این عارضه با هایفوتراپی و دستگاه آن می باشد. این غبغب همان تجمع چربی یا پوست است که معمولا علت آن بالا رفتن سن، چاقی یا ژنتیک است. هایفوتراپی غبغب یکی از روش های غیرتهاجمی و بی خطری است که در جهت بهبود چانه بدون ایجاد هیچ گونه عوارضی و با بهترین نتایج اخیرا مورد استفاده واقع شده است.

غبغب کاذب: اگرفرد در چهره غبغب کاذب داشته باشد، بدین معنا که فرد به دلیل داشتن چانه بسیار کوچک و یا عدم سنخیت بین چانه و صورت، گمان می کند که غبغب بزرگی دارد با انجام جراحی یا پروتز چانه می تواند غبغب خود را اصلاح کند. این نوع از غبغب با هایفوتراپی درمان نمی شود. اما به جای جراحی چانه می توان از تزریق فیلر چانه یا مادلینگ صورت استفاه کرد. نتیجه این درمان در مدت زمان کمی قابل مشاهده است.

رفع غبغب

روش هایفوتراپی غبغب

هایفو یک انرژی متشکل از امواج فراصوت است که با شدت بالایی وارد پوست می شود و می تواند روی چربی و افتادگی پوست متمرکز شده و آن ها را نابود کند.

ابتدا دکتر پوست و مو و زیباییبا بررسی و معاینه دقیق غبغب اطمینان حاصل می کند که هایفوتراپی یک روش موثر است و پس از آن مشخص خواهد کرد که به صورت حدودی چند جلسه مراجعه برای فرد لازم است. پس از تصمیم گیری برای انجام هایفوتراپی دکتر در صورت نیاز و پایین بودن آستانه درد بیمار با قرار دادن ژل بر روی موضع اقدام به بی حس نمودن می کند، در غیر این صورت این روش غیر تهاجمی و بدن نیاز به بی حسی و بیهوشی می باشد. بعد از آن صورت بیمار به طور کامل تمیز شده  و عاری از هرگونه آلودگی یا آرایش است.

پس از بی حسی اولین مرحله برای انجام هایفوتراپی زدن ژلی به کل ناحیه است که این ژل رسانا در سونوگرافی هم مورد استفاده قرار می گیرد. سپس پزشک با توجه به میزان چروک و افتادگی، اقدام به تاباندن انرژی مافوق صوتی به زیر چانه و یا همان غبغب می کند. این امواج به محل مورد نظر وارد شده و به نواحی دیگر آسیبی نمی رسانند.

 عمق تابش این موج بین 4 تا 5 میلی متر بر روی پوست می باشد که گرما را ایجاد می کند.این گرما باعث تحریک شدن سلول های پوست شده و آن ها را وادار به کلاژن سازی می کند و این کلاژن ها باعث بازگرداندن سفتی و حالت ارتجاعی پوست می شوند. پزشک با این پروسه کمک می کند که علاوه بر از بین رفتن پوست و چربی اضافی، با تحریک کلاژن مورد نیاز به جوانسازی، زیباسازی و آبرسانی پوست در ناحیه زیر گردن به ارمغان آید.

مدت زمان این پروسه معمولا بین 30 الی 90 دقیقه طول می باشد که اگر به دکترپوست و مو و زیبایی باتجربه مراجعه شود، می توان در همان جلسه اول تغییرات و نتایج مطلوب و ایده آل را مشاهده نمود. نکته قابل ذکر این است که فرد پس از انجام هایفو نیاز به گذراندن هیچ دوره نقاهتی ندارد و می تواند کار های روزانه خود را به راحتی انجام دهد. نتایج هایفوتراپی می تواند تا 9 ماه نی باقی بمانند و پس از آن برای تثبیت نتایج لازم است دوباره انجام شود.

در صورتی که ایجاد غبغب در اثر چاقی و جمع شدن چربی در ناحیه گردن باشد باید انرژی به صورت گرمایشی به این ناحیه وارد شود تا بتواند چربی را شکسته و به گونه ای آن را تجزیه کند که از بدن دفع شوند.

هایفو غبغب

مزایا و فواید رفع غبغب با هایفوتراپی

 • روشی غیر تهاجمی و بی خطر
 • بدون داشتن محدودیت سنی
 • جوانسازی و زیباسازی پوست صورت
 • بدون نیاز به دوره نقاهت
 • نتیجه هایفوتراپی طبیعی
 • بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • باعث تحریک پوست و کلاژن سازی
 • بدون ایجاد زخم و برش در سطح پوست
 • روشی سرپایی و بدون هیچ گونه عوارض و معایب
 • ظاهر شدن نتایج در همان جلسه اول
هایفوتراپی غبغب

نکته: ماندگاری رفع غبغب با هایفوتراپی به عوامل زیادی بستگی دارد که اگر فرد مراقبت های بعد از هایفو را به خوبی رعایت نماید، اثر و مدت آن را افزایش خواهد داد. اما اصولا یکی از مزایای هایفوتراپی غبغب یک سال می باشد که بعد از گذشت این مدت زمان متقاضی باید این روش را تکرار نماید.

کاندیدای رفع غبغب با هایفوتراپی

تمام افرادی که از سلامت روحی، روانی و جسمانی برخوردارند و همچنین دارای غبغبی هستند که با صورت و چهره تناسب نیست، کاندیدای مناسب هایفوتراپی برای رفع غبغب هستند.

اما افرادی که هایفوتراپی غبغب برایشان ممنوع است، عبارتند از:

خانم های باردار و شیرده تا اتمام این پروسه باید صبور باشند.

افرادی که در اجزای بدن خود جسم فلزی دارند.

متقاضیانی که در صورت و یا زیر گردن تبخال، زگیل فعال دارند و تحت درمان می باشند.

بیمارانی که از دیابت، صرع و برخی مرض ها رنج می برند.

مراقبت های قبل و بعد از هایفوتراپی غبغب

 • در صورتی که از دارو یا قرص خاصی مصرف می کنید، قبل از این پروسه حتما به دکترپوست و مو اطلاع دهید.
 • قبل از هایفوتراپی غبغب حتما استحمام با آب گرم را داشته باشید.
 • اطلاع دادن از وضعیت جسمانی و آخرین تزریقات زیبایی که شامل: تزریق بوتاکس، تزریق ژل صورت، تزریق فیلر در صورتی که صورت گرفته باشد.
 • بلافاصله بعد از هایفوتراپی غبغب بیمار باید صورت را با آب سرد جهت شستشو و پاک کردن ژل باقی مانده در زیر چانه اقدام کند.
 • تا زمانی که دکترپوست تجویز نموده باشد، به هیچ وجه نباید صورت را با آب گرم بشوید و از کرم های ضد آفتاب استفاده کند.
 • از انجام فعالیت و ورزش هایی که باعث تعرق به خصوص در ناحیه صورت می شود، اجتناب گردد.
 • قرمزی و التهاب بعد از هایفوتراپی غبغب طبیعی می باشد و بعد از چند روز برطرف خواهد شد.
 • استفاده از کرم لایه بردار، کرم های حاوی الکل تا زمانی که دکترپوست اجازه نداده باشد، ممنوع می باشد.

هزینه هایفو غبغب چقدر است؟

هایفوتراپی در هر شهر و کلینیکی ممکن است با هزینه متفاوتی انجام شود که معمولا میزان آن در کلینیک های معروف بیشتر می باشد. اما به طور معمول میزان هزینه ی مورد نیاز برای هایفوتراپی به نسبت لیفت غبغب و جراحی کمتر بوده و برای همگان قابل انجام است. یکی دیگر از موارد تاثیر گذار بر هزینه های هایفوتراپی میزان تجمع چربی و تعداد جلساتی است که برای مراجعه نیاز است. به طبع هر چه این میزان زیاد تر باشد هزینه ها نیز بیشتر می شود. شما می توانید با مراجعه به مطب دکتر حمید ارونقی با معقول ترین میزان پرداختی هایفوتراپی انجام دهید.

نتیجه گیری

هایفوتراپی غبغب یک کار غیر تهاجمی می باشد که می تواند باعث تغییراتی در پوست و رفع چربی جمع شده و از بین رفتن چروک ها شود. این کار بهتر است توسط بهترین دکتر پوست و مو انجام شود تا نتیجه ی مطلوبی داشته باشد. معمولا از هایفوتراپی برای جوانسازی صورت، هایفوتراپی بینی و مادلینگ صورت نیز استفاده می شود. دکتر حمید ارونقی انواع کارهای زیبایی و هایفوتراپی غبغب انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید دیدگاه خود را در کادر زیر درج کنید.

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط

هایفوتراپی دست

هایفوتراپی دست

هایفوتراپی دست یکی از راه هایی است که بدون انجام جراحی و با استفاده از امواج فراصوت، پوست دست شما را جوان و لطیف می‌کند....

هایفوتراپی

هایفوتراپی

در اصطلاح پزشکی سونوگرافی صورت متمرکز با شدت بالا، یا به اختصار HIFU صورت، یک درمان غیرتهاجمی برای جوانسازی صورت است....

مادلینگ صورت چیست؟

مادلینگ صورت چیست؟

روش‌های مادلینگ صورت امروزه بسیار متنوع است و بر اساس نوع چهره، سن و سابقه سلامتی می‌تواند متفاوت باشد. اولین قدم بررسی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *