مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه

فیلر چانه و کاربرد آن

فیلر چانه و کاربرد آن چیست؟ فیلر چانه ممکن است به اندازه تزریق لب یا گونه هیجان انگیز به نظر نرسد، اما طبق آمار جهانی، افراد زیادی درخواست عمل بزرگ کردن چانه با کمک فیلر را دارند. خط فک و چانه کوچک می‌تواند ژنتیکی باشد یا به دلیل افزایش وزن یا سن ایجاد شود. تزریق فیلر چانه یک روش غیر جراحی است که کانتور و اندازه چانه را تغییر می‌دهد. این یک روش محبوب برای افرادی است که نسبت به نیمرخ خود حساس هستند و می‌خواهند زوایای صورت متعادل تری داشته باشند. پرکننده چانه می‌توانند خط فک قوی‌تری ایجاد کند و چهره را جوان‌تر نشان دهد. این تزریق همچنین می توانند زاویه بیشتری را بین صورت و گردن ایجاد کند تا چهره فرد اصطلاحا سینمایی شود. دراین مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره فیلر چانه برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید.

فیلر چانه چیست؟

تزریق فیلر چانه روش نسبتا ساده ای است که پزشکان در مطب یا کلینیک انجام می‌دهند. پرکننده چانه شامل تزریق فیلرهای پوستی ژل مانند و موقت، به بافت نرم فک است. فیلر یک روش کم تهاجمی جایگزین برای جراحی دائمی و تهاجمی پروتز چانه است. همه ما با افزایش سن مقداری استخوان از دست می‌دهیم و با کوچک شدن استخوان فک، متوجه افتادگی صورت و گردن می‌شویم. پرکننده چانه و خط فک راهی سریع و بی‌خطر برای زیباتر کردن صورت هستند تا شکل بهینه چانه و خط فک مشخص‌تری برای ایجاد تعادل در صورت شما ایجاد شود. شما متوجه تفاوت فوری و قابل توجه قبل و بعد از تزریق پرکننده چانه و خط فک خواهید شد.

هدف از تزریق فیلر چانه چیست؟

فیلرهای چانه را می‌توان برای 2 هدف تزریق کرد:

 • جوان تر به نظر برسید.
 • زیباتر به نظر برسید.

با افزایش سن، جمجمه افراد می‌چرخد. با حرکت چانه به سمت عقب، استخوان و بافت نرم در ناحیه چانه حل و موجب‌می‌شود که ما در آن ناحیه از حمایت ساختاری کمتری برخوردار باشیم. این جریان بر گردن و فک ما تأثیر می‌گذارد. جایگزین کردن بافت تحلیل رفته با فیلر پوستی آسان و بی خطر است.

تزریق فیلر چانه

مزایای فیلر چانه

پرکننده فک و چانه برای هر کسی که می‌خواهد برجستگی فک خود را بهبود بخشد مناسب است. افراد به دلایل ژنتیکی، افزایش سن یا افزایش وزن، برجستگی فک خود را از دست می‌دهند. هم برای مردان و هم برای زنان، فک و چانه برجسته یک ویژگی مطلوب است که زیبایی کلی فرد را بیشتر می‌کند. همچنین می‌تواند به تعادل سایر اجزای صورت مانند بینی یا پیشانی کمک کند. تزریق فیلر به قسمت قدامی چانه نیز به حمایت از استخوان‌های چانه کمک می‌کند و از افتادگی یا خشونت ماهیچه‌های لب جلوگیری می‌کند.

مزایای تزریق فیلر در کلینیک دکتر حمید ارونقی

بهترین پزشک برای تزریق فیلر چانه و خط فک: شما توسط یکی از پزشکان زیبایی برجسته ایران که در انجام تزریق فیلر چانه و پرکننده‌های فک بسیار با تجربه است، تحت درمان قرار می‌گیرید. به دلیل تجربه بالا دکتر، ما مطمئن هستیم که شما از نتیجه تزریق پرکننده چانه و خط فک خود راضی خواهید شد.

استفاده از بهترین پرکننده پوستی برای چانه و خط فک: دکتر حمید ارونقی از برندهای ممتاز موجود در بازار استفاده می‌کنند.

روش تزریق: دکتر حمید ارونقی از روش تزریق با حداقل کبودی برای به حداقل رساندن زمان نقاهت فیلر چانه یا خط فک استفاده می‌کنند.

دسترسی محلی آسان: محل کلینیک دکتر در خیابان ستارخان فقط چند دقیقه با میدان صادقیه فاصله دارد.

فیلر چانه در چه مواردی کاربرد دارد؟

مانند اکثر کارهای زیبایی این روزها، رسانه های اجتماعی ارتباط زیادی در محبوبیت تزریق فیلر چانه دارند. همه چیز به دلیل ترند شدن عکس های سلفی است. همه ما می‌دانیم که بهترین ژست سلفی زمانی است که چانه شما به سمت دوربین متمایل شده است. این ژست به بازتاب نور از نقاط برجسته صورت شما کمک می‌کند و در عین حال گردن شما را کشیده و خط فک شما را برجسته می‌کند. از منظر زیبایی شناختی، یک چانه کوچک می‌تواند بینی شما را برجسته و خط فک شما را کوچک کند. کاربردهای پرکننده چانه عبارتند از:

 • برجستگی چانه
 • ایجاد خط فک
 • بهبود تقارن صورت
 • تغییر اندازه، طول و شکل چانه
 • ایجاد تناسب بین اجزای مختلف صورت
 • سفت و صاف شدن پوست چانه

نحوه تزریق فیلر چانه

چانه یکی از اعضای مرکزی صورت است و اگر چانه شما نامتناسب باشد، زیبایی بقیه قسمت های صورت را می‌تواند پنهان کند. می‌توان فیلر را در قسمت زیرین چانه تزریق کرد تا چانه را کشیده و در نتیجه خط فک زیباتر شود. هنگامی که فردی برای تزریق پرکننده چانه مراجعه می‌کند، پزشک ابتدا ناحیه را تمیز می‌کند. برای انجام اینکار نیازی به بیهوشی ندارید. پزشک ممکن است با کمک بی حسی های موضعی، شما را آماده تزریق پرکننده چانه کند. سپس مقدار مشخصی از فیلر را به صورت استراتژیک به بافت های نرم چانه تزریق می‌کند. تعداد تزریق، مقدار ماده تزریقی و نقاطی که تزریق در آن ها صورت می‌گیرد با توجه به آناتومی چهره شما انجام می‌شود.  

آیا عقب رفتگی چانه با تزریق فیلر درمان می‌شود؟

عقب رفتگی چانه باعث بهم خوردن تناسب چهره از نیمرخ می‌شود. در برخی این موارد این عقب رفتگی به صورت مادرزادی و ناشی از کوچکی استخوان فک است و گاهی نیز در اثر افزایش سن و از دست رفتن بافت طبیعی کلاژن و چربی پوست ایجاد می‌شود. اصلاح عقب رفتگی چانه با فیلر یا همان ژل هیالورونیک به بهبود حالت چهره و فرم دهی مخصوصا در نیم رخ تاثیرگذار است و با تزریق دقیق و حساب شده می‌توان این موارد ذکر شده را تا حد زیادی اصلاح کرد.

کاندیدهای مناسب تزریق فیلر چانه

پرکننده چانه برای هر کسی که چانه کوتاه و جمع شده یا ضعیفی دارد، مناسب است. بیماران خانم می توانند با کمک فیلر از چانه تقویت شده و ایجاد ظاهری زنانه تر و ایجاد چهره قلبی شکل زیبا بهره برند. آقایان نیز می توانند از پرکننده چانه برای رسیدن به ظاهری قوی تر و چانه برجسته، استفاده کنند. هر دو جنس می توانند از پرکننده ها برای کاهش گودی چانه استفاده کنند.

تزریق فیلر چانه چگونه انجام می‌شود؟

ماندگاری فیلر چانه 

فیلرهای مختلفی برای تزریق وجود دارند و همه آنها می‌توانند متفاوت عمل کنند. نوع فیلر، عمق تزریق و سرعت متابولیسم بدن فرد بر طول عمر پرکننده چانه (بین 6 ماه تا 5 سال) تأثیر می‌گذارد. به طور کلی، محصولات متراکم تر که عمیق تر تزریق می‌شوند، ماندگاری بیشتری دارند. فیلرهای اسید هیالورونیک موقتی ترین گزینه هستند که حداقل 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند. بنابراین، پزشکان این گزینه ها را برای افرادی که برای اولین بار فیلر را امتحان می‌کنند، توصیه کنند. یکی دیگر از گزینه‌های کوتاه‌ مدت، هیدروکسی‌لاپاتیت کلسیم است، یک فیلر موقت پوست که حداقل 12 ماه ماندگاری دارد.

عوارض فیلر چانه 

مانند هر تزریق فیلر دیگری، عوارض تزریق پرکننده چانه بسیار کم است. اما ممکن است تا چند روز بعد از تزریق دچار تورم و کبودی شود. از عوارض بسیار نادر این کار می‌توان به تزریق به رگ خونی و آسیب پوستی ثانویه یا آسیب به بافت اشاره کرد. بنابراین تخصص و تبحر پزشک به شما کمک می‌کند درگیر این عوارض نشوید. همچنین اگر مستعد ورم هستید، ممکن است کمی بیشتر از حد معمول در ناحیه چانه ورم داشته باشید. زیرا چانه پائین ترین قسمت صورت است و فشار بیشتری را نسبت به سایر اعضا در برابر جاذبه زمین تحمل می‌کند. عوارض رایج تزریق پرکننده چانه عبارتند از:

 • خارش
 • کبودی
 • تورم
 • عفونت
 • بزرگ شدن بیش از حد
 • اعوجاج
 • جای تزریق
 • جابجایی فیلر

مراقبت های بعد از فیلر چانه 

در حالی که خود درمان نسبتاً سریع است، پزشکان می گویند که چانه احتمالاً برای چند روز احساس درد و سنگینی می کند و باید از جویدن سخت خودداری شود. توصیه می شود که به مدت 24 ساعت بعد از تزریق پرکننده چانه ورزش نکنید. سعی کنید با نوشیدن آب زیاد بدن خود را هیدراته نگه دارید. اگر بعد از چند روز همچنان درد یا ناراحتی داشتید، با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین برند فیلر چانه 

بهترین برند فیلر چانه برندی است که بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده باشد. زیرا اسید هیالورونیک به طور طبیعی در بدن وجود دارد و فیلرهای ساخته شده با این ماده خطر بروز عوارض را به صفر درصد می‌رساند. فیلر ژوویدرم یکی از بهترین برندهای ژل چانه است که نتایج آن بلافاصله پس از تزریق مشاهده می‌شود و حدود 24 ماه ماندگاری دارد. اما برای مشاهده نتایج فیلر هایی مانند رستیلن نیاز است تا چند روز منتظر بمانید. فیلر رستیلن هم یکی دیگر از بهترین فیلرهای چانه است که حدود 12 ماه ماندگاری دارد. از بهترین برندهای فیلر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روفیل اولترا کره
 • نورامیس کره
 • پلوریال لوکزامبورگ
 • الانسه هلند
 • پروفایلو سوئیس
 • رستیلان سوئد
 • پرفکتا ساب اسکین فرانسه

آیا تزریق فیلر چانه درد دارد؟

تزریق فیلر چانه تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود. برای این کار از کرم های بی حس کننده موضعی استفاده می‌شود. پزشک تزریق فیلر را بعد از گذشت نیم ساعت پس از قرار دادن کرم روی پوست انجام می‌دهد. راه دیگری که برخی از پزشکان برای کاهش درد انجام می‌دهند تزریق داروی بی حس کننده موضعی با سوزن ظریف در محل مورد نظر است. تزریق فیلر برای چانه با استفاده از بی حسی موضعی به هیچ وجه دردناک نیست. فیلر چانه توسط بهترین دکتر تزریق فیلر در تهران تزریق می‌شود و با استاندارد ترین متدها و تکنیک ها انجام می‌شود. به همین منظور یه هیچ عنوان نگران نباشید.

سخن آخر

در این مقاله سعی شد به طور کامل درباره فیلر چانه اطلاعاتی به شما بدهیم. زیبایی چانه به دلنشین تر شدن چهره کمک شایانی می‌کند. مانند هر کار زیبایی، تزریق پرکننده چانه مزایا و عوارضی دارد. در مقایسه با روش های تهاجمی جراحی، تزریق فیلر چانه خطری ندارد. امیدواریم به پاسخ سوالاتتان جواب داده باشیم. در صورت نیاز می‌توانید از طریق کادر دیدگاه زیر، سوالات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب شامل چه مواردی می‌شود؟ رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل لب برای تمامی افرادی که قصد انجام آن...

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

هزینه تزریق بوتاکس در تهران

هزینه تزریق بوتاکس در تهران چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد؟ تزریق بوتاکس به علت این که بدون انجام هیچ گونه جراحی، چین...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

2 دیدگاه ها
 1. ماندگاری فیلر چانه چقدر هستش؟

  پاسخ
  • ماندگاری فیلر چانه بستگی به برند فبلر و واکنش بدن فرد دارد. این فیلر معمولا بین 6 ماه الی 2 سال برای افراد مختلف ماندگاری دارد.

   پاسخ
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *