مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

زاویه سازی صورت

به طور طبیعی استخوان های گونه و زاویه مثلثی صورت از نشانه های زیبایی در افراد است. این مثلث مانند یک مثلث وارونه است. متأسفانه طبیعت این ویژگی های منحصر به فرد را به همه نمی دهد. کاشت گونه و زاویه سازی صورت کمک می کند تا چهره فرد به حالت ایده آل اش نزدیک شود. روش های مختلفی برای زاویه سازی صورت وجود دارند برخی از این روش ها تهاجمی تر هستند مانند جراحی اما برخی روش ها غیر تهاجمی هستند مانند تزریق فیلر.

یکی از ویژگی های فطری انسان میل به زیبایی و زیبایی پسندی است. طبق معیارهای زیبایی افرادی که فک آن ها زاویه دار و برجسته است از نظر عام مردم زیباتر هستند. برای این کار متخصص زیبایی با روش های مختلفی استخوان فک و چانه را برجسته تر می کند.

انواع روش های زاویه سازی صورت

روش های مختلفی برای ایجاد زاویه در استخوان فک به کار می رود که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم:

  • با تزریق ژل
  • با تزریق بوتاکس
  • با تزریق چربی
  • با کمک نخ
  • عمل جراحی

ایجاد کات گونه توسط دکتر حمید ارونقی:

ماندگاری زاویه سازی صورت

بسته به روشی که برای انجام این عمل به کار می رود، ماندگاری زاویه فک متفاوت خواهد بود که در ادامه به اختصار شرح می دهیم:

ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل

مثلا برخی از ژل هیالورونیک اسید برای زاویه سازی صورت استفاده می کنند. نوع برند و واکنش بدن در جذب این ژل ماندگاری آن را تعیین می کنند که حدودا 6 ماه تا یک سال تاثیر خود را حفظ می کنند.

ماندگاری زاویه سازی صورت با بوتاکس

بوتاکس نیز مانند فیلر ماندگاری اش حداقل 6 ماه است و زمان آن به واکنش بدن و برند خود بوتاکس دارد. تزریق بوتاکس باید حتما تحت نظر یک پزشک متخصص و باتجربه انجام شود تا فرد دچار عوارض ناگوار نشود.

ایجاد زاویه با ژل
کشیدن نخ در صورت

ماندگاری این عمل با چربی

اگر زاویه سازی صورت با چربی انجام شود ماندگاری آن بیشتر است. در اصل چربی جایگزین برای پروتز و جراحی های تهاجمی است. در این روش پزشک چربی را از یک قسمت از بدن فرد بر می دارد و از آن برای پر کردن قسمت های تو خالی صورت و خط فک استفاده می کند.

معمولا چربی از وسط شکم یا زیر ناف فرد برداشته می شود. اگر حجم چربی مورد نیاز زیاد باشد می توان از چربی ناحیه باسن یا ران نیز استفاده کرد. ماندگاری این انتقال چربی حداقل دو سال است و چون مانند جراحی تهاجمی نیست طرفداران خاص خود را دارد.

ماندگاری روش نخ

پزشک متخصص زیبایی با نخ علاوه بر لیفت صورت می تواند چهره فرد را زاویه دار و گیراتر کند. تبحر پزشک باید خیلی بالا باشد تا تقارن صورت بیمار به هم نریزد. نخی که در این روش به کار می رود از نوع بخیه های جذبی است و به مرور زمان در زیر پوست فرد جذب می شود و تاثیر خود را از دست می دهد.

ماندگاری زاویه سازی صورت با نخ بین یک تا یک و نیم سال است و مانند روش هایی که در بالا ذکر کردیم بیشتر به واکنش بدن فرد در جذب نخ بستگی دارد.

ماندگاری روش جراحی

انجام این کار با جراحی یک تغییر دائمی است. از طرفی چون این روش تهاجمی است و دوران نقاهت طولانی تری دارد حتما در انتخاب پزشک جراح خود دقت کافی داشته باشید. پس از جراحی لیفت و برجسته کردن فک معمولا 6 ماه زمان لازم است تا فرد تغییر چهره ثابت خود را ببیند پس در مواقعی که زمان کافی برای صبر کردن ندارید از روش جراحی برای این کار استفاده نکنید.

هزینه زاویه سازی صورت 

عوامل مختلفی بر هزینه این عمل تاثیر دارند. مانند روش زاویه سازی، مواد مصرفی، تخصص پزشک، کلینیک یا بیمارستان محل عمل و آزمایش های اولیه ای که پزشک درخواست می کند. زاویه سازی صورت با ژل ارزان ترین روش است که قیمت آن به مقدار سی سی ژل تزریق شده بستگی دارد.

قبل و بعد زاویه سازی فک

زاویه سازی با چربی گران تر است چون پزشک باید چربی را از بدن بیمار بگیرد و به قسمت های مورد نظرش تزریق کند که پیچیدگی عمل بیشتر می شود و هزینه آن نیز بالاتر می رود.

زاویه سازی صورت با جراحی نیز از همه روش ها گران تر است چون باید بیمار تحت نظر یک متخصص جراحی پلاستیک و تحت بیهوشی این جراحی را انجام دهد که هزینه های اتاق عمل بر قیمت این روش تاثیر می گذارند.

سخن آخر

کارهای زیبایی عمل های انتخابی هستند پس باید در انتخاب پزشک دقت کافی داشته باشیم تا در آینده درگیر عوارض ناگوار و جبران ناپذیر نشویم. متاسفانه برخی از بیماران به دلیل هزینه، کارهای زیبایی را تحت نظر افراد غیر متخصص انجام می دهند و خود را درگیر عواقب غیرقابل جبرانی می کنند.

دکتر حمید ارونقی از سال 88 مشغول انجام کارهای زیبایی هستند و در این زمینه تجربه بالایی دارند. شما می توانید برای مشاوره با دکتر از طریق صفحه تماس یکی از راه های ارتباطی را انتخاب کنید.

دکتر حمید ارونقی

دکتر حمید ارونقی

از سال 1374 مشغول به طبابت هستند ، وی از سال 1388در فیلد زیبایی مشغول به کار می باشد، که و از آن زمان تاکنون خدمات زیبایی زیادی از جمله ژل، بوتاکس، تزریق چربی، کربوکسی درمان، پلاسما درمانی، مزوتراپی، میکرودرم ابریژن، میکرونیدلینگ و …را انجام می دهند. همچنین دکتر ارونقی بعنوان مدرس در بسیاری از شرکتها و انجمنها فعالیت داشته و در حال حاضر هم به پزشکان آموزش هایی را ارائه می دهند.

مقالات مرتبط
ژل لب مدل عروسکی

ژل لب مدل عروسکی

واژه عروسک از دیرباز بیانگر زیبایی است. همه زیبایی را دوست دارند و می خواهند همیشه زیبا به نظر برسند. با گسترش کاربرد...

فیلر چانه

فیلر چانه

فیلر چانه ممکن است به اندازه تزریق لب یا گونه هیجان انگیز به نظر نرسد، اما طبق آمار جهانی، افراد زیادی درخواست عمل بزرگ...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *